Corona Regni fci

Hodowla  srebrnych  pudli 

królewskich  i  średnich 

 

Kennel  of   silver

standard   and  miniature  poodles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O hodowli  / About the kennel

    Mojego pierwszego pudla  dostałam w 1988r . Tina była srebrną miniaturą i od początku stała się moją najlepszą przyjaciółką. O psie marzyłam wówczas "od zawsze" i było mi obojętne, jaki będzie, byleby w ogóle był. Wyboru rasy dokonała moja mama mając na względzie to , że pudle nie linieją, są inteligentne, towarzyskie, wesołe i piękne.... Po latach mogłabym dodać jeszcze to, że pudle żyją po to, by sprawić przyjemność swemu ludzkiemu towarzyszowi.

     Gdy raz trafił w moje progi pudel,  żadna inna rasa nie była już wystarczająco schludna, inteligentna, towarzyska, wesoła i piękna ...

     Kolejnym moim, a właściwie już naszym pudlem była morelowa miniatura Bella, do niej dołączyła w 2011r jej córka Zalia. Pudle są jak czipsy - nie da się poprzestać na jednym - i tak oto w 2013r spełniłam swoje największe marzenie i do nowowybudowanego domu wprowadziła się srebrna sunia pudla królewskiego - Leti, a od 2015r mieszka z nami Wini - suczka pudla srebrnego średniego.

     Jesteśmy  domową  hodowlą mieszczącą  się  na   obrzeżach   Łodzi. Nasze szczenięta dorastają w rodzinie z dziećmi, znaszymi pozostałymi psami i kotem, kojec mają w naszym salonie i ogrodzie, są otoczone naszą miłością i oddaniem.

 

Kilka słów o socjalizacji.

Socjalizacja szczenięcia to nic innego, jak stopniowe przyzwyczajenie go do wielu bodźców i zjawisk . Najważniejszy etap wczesnej socjalizacji szczenięcia przypada na okres od 3 do 10 tygodnia życia, czyli na czas przebywania malca u hodowcy. Odpowiednio zsocjalizowane, wychowane i zrównoważone psychicznie pieski staną się nieocenionym partnerem człowieka. Takie szczenięta łatwo się będą przyzwyczaić do codziennych czynności, dźwięków i wydarzeń w nowym domu. Aby jednak osiągnąc takie efekt, pracę nad psem trzeba rozpocząć od jego najwcześniejszych dni.

W naszej hodowli od 3 do 16dnia życia przeprowadzamy wczesną stymulację neurologiczną . Więcej o niej można przeczytać tu (http://coape.pl/wczesna-stymulacja-neurologiczna-szczeniat). W okresie pierwszych dwóch tygodni maluszki , dotykamy, tulimy, głaszczemy, pomagamy najsłabszym w dostaniu się do mamy – źródła pokarmu. Dajemy im poznać zapach człowieka, z którym będę przecież związane do końca życia. Pierwsze zabiegi pilęgnacyjne rozpoczynamy już drugiego dnia po urodzeniu, obcinamy pazurki , a dwa razy dziennie w trakcie karmienia kierujemy podmuchy powietrza z suszarki na ich ciała. Maluchy mają do dyspozycjiu duży kojec z kilkoma podłużnymi poduchami, które wręcz kuszą, aby się na nie wspiąć, lub pod nie wczołgać.W trzecim tygodniu, kiedy szczenięta zaczynają się poruszać, wprowadzamy kolejne elementy stymulacji dotykowej. Już nie tylko tulimy i podnosimy, dytykami i masujemy opuszki łapek -z aczynamy też przeczesywać maluszki szczotką, a do zabawy dostają zabawki o róznych fakturach i kształtach, szeleszczące lub toczące się, mini tunel i mini równoważnię …

Rozpoczynamy też stymulację dzwiękową. Maluszki mają swój kojec w naszym salonie, są więc otoczone rozmowami i śmiechem domowników od najwcześniejszych dni. Z niedalekiej kuchni dochodzą dźwięki miksera, gwizdka, lecącej wody.... znają odkurzacz, a nawet dzwięk wiertarki. Z okien tarasowych dochodzą ptasie dźwięki, szczekanie obcych psów jak i naszych własnych. Poznają piszczące i szeleszczące zabawki. Puszczamy im specjalnie przygotowane nagrania. Zapraszamy w odwiedziny obce nieznane im osoby dorosłe i dzieci, czasem "dziwnie" ubrane. Nadal spędzamy z nimi dużo czasu. Przywiązujemy dużą wagę do obserwacji zachowania szczeniąt, w czasie ich wspólnych zabaw, eksploracji otoczenia, zabawy z mamą czy ciocią Wini. Daje to możliwość poznania ich osobowości, co jest pomocne dla przyszłych nabywców. Czas ten wypełniają również kolejne, nowe zabiegi pielęgnacyjne. Pierwszy raz golimy pyszczki i łapki 3-tygodniowym maluchom. i tak co tydzień , aż do opuszczenia hodowli.  W razie takiej konieczności mają myte i suszone pupki, podgalane okolice intymne :)

Staramy się zachować odpowiednią równowagę, między czasem jaki spędzają z przedstawicielami swego własnego gatunku, a nami ludźmi, tak aby szczeniak wiedział, do jakiego gatunku należy, a jednocześnie rozumiał i akceptował zasady życia w społeczności ludzi. Maluchy uczą się od siebie, od matki i trzech cioci podstawowych umiejętności psiej komunikacji, właściwych zachowań społecznych, interpretacji wysyłanych sygnałów i odpowiedniej reakcji na nie. Nabierają umiejętności samokontroli, zwłaszcza hamowania siły ugryzienia- w trakcie przepychanek, kto słabszy, a kto silniejszy. W sezonie letnim nasze szczeniaki  zaczynają wychodzić na taras i pobliski trawnik już w wieku ok 4,5 tygodnia. Tam poznają trawę mokrą i suchą ,wiatr i krzaczki, tunel agility i oponę , a gdy jest gorąco to i płytki basenik wypełniony wodą. Kąpiel w nim to kolejna okazja do użycia suszarki :) Szczenięta biegają po różnych powierzchniach, mają szansę się zmęczyć, a potem wyciszyć w domu i zasnąć. Szybko zaczynają też załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, najpierw na tarasie, a wkrótce i na trawie. W ogrodzie poznają dzwięk kosiarki, przejeżdżającej karetki, czy wyjącego syna sąsiadów.

Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniakiem z naszej hodowli w dziale "kontakt" znajdziesz pytania , na które chętnie poznamy odpowiedzi.  Szczególnie jesteśmy  ciekawi powodu, dla którego wybraliście właśnie pudla, jako swojego ulubionego psa. Nie przejmujcie się, jeśli jesteście początkujący w świecie pudli lub w ogóle psów, w tym przypadku wprowadzimy Cię w ten świat z przyjemnością i zaangażowaniem.

Nasze szczenięta idą do nowych domów najwcześniej po ukończeniu 8tygodni. Dostaniesz również dla maluszka zestaw startowy na pierwsze dni oraz niezbędne dokumenty. Będą to:

* karma do której są przyzwyczajone szczenięta na pierwsze dni pobytu w nowym domu

* zabawka oraz kocyk z zapachem domu (nieprane ;) )

* obroża i smycz do której przywykły
* umowę sprzedaży

* metrykę Związku Kynologicznego w Polsce
* kopię przeglądu miotu

* książeczkę zdrowia psa

* kopie testów zdrowotnych Mamy i Taty

Do momentu odbioru szczenięta będą:

* kilkakrotnie odrobaczone
* dwukrotnie zaszczepione
* oznaczone mikroczipem

* sprawdzone przez weterynarza
* sprawdzane przez Kierownika sekcji

* przyzwyczajone do zabiegów groomerskich (golenie, strzyżenie, kąpiel, suszenie,  obcinanie pazurków)
* przyzwyczajone do obroży i smyczy
* zsocjalizowane stosownie do wieku


Aleksandra i Adam Majka z synami.

 

ostatnia aktualizacja : 09.06.2020r

Updated : June 9th ,2020

Jak przebiega u nas proces zakupu.

1. W okresie, kiedy nie mamy szczeniąt do sprzedaży, krycie jest zaplanowane, ale jego czas jest jedynie przybliżony, zapisujemy Państwa na liście osób zainteresowanych danym miotem. W tym celu proszę napisać nam więcej o sobie, psach swego życia, domu, pracy. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na pudla, jakich cech charakteru spodziewacie się u swojego wymarzonego towarzysza. Jakie macie względem niego plany.   Wówczas znajdą się Państwo np. w  grupie osób, które zgłosiły zainteresowanie na suczkę wystawową/pieska do agility... Nie przyjmujemy w tym czasie wizyt w hodowli. Jest to hodowla domowa, co oznacza, że jest to NASZ DOM, a swój czas poświęcam rodzinie, hodowli i pracy.

2. Po potwierdzeniu ciąży, wysyłam do Państwa informację o przewidywanej dacie porodu i w ciągu 2 tyg proszę o potwierdzenie gotowości zakupu szczeniaczka. W tym okresie NIE ZNAM jeszcze, ani dokładnej ilości szczeniąt, ani tym bardziej ich płci, czy tego jak się rozwiną.  Jest to czas na wizytę w hodowli.

3. Po porodzie, w związku z niewykształceniem u maluszków  w pełni systemu immunologicznego nie przyjmujemy wizyt osób zainteresowanych aż do 7go tygodnia życia. W celu rezerwacji szczeniaka w ciągu 5 tygodni od porodu oczekujemy wpłaty zaliczki w wysokości 10% ceny. To czas na  szczegółowe rozmowy dotyczące pielęgnacji szaty, karmienia, czy wychowania malucha.

I got my first poodle in 1988. Tina was a silver dwarf poodle, and soon become my best friend. I have always dreamed about a dog, no mater size, sex or outside. It was my mom, who choosed poodle, taking into account, that they don't molt and are intelligent, sociable, cheerful and beautiful ...  After years I could add simple fact: poodles goal of live is to give pleasure to his human companion .

     Once poodle came into my house no other breed was enough neat, intelligent, sociable, cheerful, beautiful and... "Our next poodle was apricot dwarf called Bella and in 2011 Zalia joined her... As it is true, that You cannot have only one poodle - like you cannot eat only one chip. In 2013 I fullfield me dream and into our newbuilt house moved Leti - bitch of a silver standard poodle, and in 2015 - Wini - silver minature poodle.

     Our poodles are beloved  members of the family  and they live with us. They give us joy every day.

I hope You will enjoy  our web site.

Aleksandra and Adam Majka

How does the purchase proceedes?

1. In the period when we do not have puppies available for sale, mating is planned, but it's time is only approximate, we can only write Your name on the list of people interested in this particular litter. For this purpose, please write us more about yourself, the dogs of your life, home and work . You cant tell us why You have decided to a poodle. What character of  the puppy You prefer? :). After that you will find yourself in a group of people who have expressed interest in a puppy. We do not appreciate visits in the kennel during this time. This is home kennel, which means that it is OUR HOME You want to visit. I divide my time to my human and poodle family, and my grooming salon.

2. After confirming the pregnancy, I send you an information about the expected date of delivery and within 2 weeks please confirm the readiness to buy a puppy. At this time, I DON'T KNOW the exact number of puppies or their gender. I m also unable to predict how they will develop both in body and in mind.

It is time to visit the kennel.

3. After delivery, due to the fact that the babies do not have a fully developed immune system, we do not accept visits up to 7 weeks of age. I post manypictures and movies on our Facebook profile so You can watch them growing, playing, socialising. This is time  for detailed conversations regarding the care of the coat or raising a puppy.To reserve a puppy, we expect an advance payment of 10% of the price within 5 weeks of delivery.

Nasze psy /  Our dogs

Coletta

z Halmova dvora

Flavienne

Coeur de Moravie

Tippy Agile 

Corona Regni

Torion Hortus

Corona Regni

 

Nasze psy /  Our dogs

Coletta

z Halmova dvora

Flavienne

Coeur de Moravie

Tippy Agile 

Corona Regni

Torion Hortus

Corona Regni

49947507_1928208427302189_72686164735080

Nasze psy /  Our dogs

1_edited_edited.jpg

Coletta

z Halmova dvora

Flavienne

Coeur de Moravie

Tippy Agile 

Corona Regni

Favoritka

Corona Regni

Torion Hortus

Corona Regni

 

 Mioty /Litters

Miot D   27.3.2010

 

Sir: Intch., Ch.PL, BLR, UA, RUS Chevalier Mon Cheri Adorea

Dam: Ch.Pl. Bella Kudłaty Kłębuszek

 

piesek (male) -  Dante Vale Corona Regni

Galeria / Galerya  

Miot "Z" 29.11.2011

Sir: ICh., Ch.Cz. Best Golden od Zlate Kralovny

Dam: Ch.Pl. Bella KudłatyKłębuszek

 

ZIGRIN Corona Regni - piesek (male)

ZALIA Corona Regni - suczka (female)

Galeria / Galerya  

Miot "T" 31.05. 2016

Sir: CZ.CH. CZ.JCH. Siidas Black Flash Jack

Dam: ICH. Multi Ch. Coletta z Halmova dvora

TIPPY AGILE Corona Regni - suka / female

TABER COMMODUS Corona Regni - pies / male

TAMBORA VIVAM Corona Regni - suka / female

TORION HORTUS Corona Regni - pies / male

TAMAR VAGUS Corona Regni - pies / male

TANTALA SAPIAS Corona Regni - suka / female

THORIN FORTEM Corona Regni - pies / male

TESLA MIRANDUM Corona Regni - pies / male

Corona_Regis_Litter_Leti_Jack_high_resol

Galeria / Galery

Miot "M" 27.12.2017

Sir: CIB UA, BG, CZ, BY, LTCH.

       Fynn Tim Silver Ice of True Stone

             HDA ED 00 PL 0/0 PLL0/0 vWD N/N NEWS N/N MH N/N PRA-prcd N/N 42cm

Dam: PL,SKCH PLJCH. Flavienne Coeur de Moravie

 

MILLOW PARVA Corona Regni - suka / female

MESALIA CASEI Corona Regni - suka / female

MORANDI SOLUM Corona Regni - pies / male

MERINA DECOREM Corona Regni -suka / female

MORVENA CAPILLUM Corona Regni - suka / female

MALIKA RIMOR Corona Regni - suka / female

Galeria / Galery

Miot "F" 04.07.2018

Sir: CIB. JWW'12 WW'13 EW'14 WW'15 IT.CH.   

               Samarcanda Sterling Cowboy

Dam: ICH. Multi Ch. Coletta z Halmova dvora

10-generation COI 4.36%

12-generation COI 5.81%

FAVORITKA Corona Regni - suka / female

FUX MODESTA Corona Regni - pies / male

FREGATTA MITE Corona Regni - suka / female

FALCO DRACONIS Corona Regni - pies / male

FERRARI CLAMOR Corona Regni - pies / male

FOCUS AMICUM Corona Regni - pies / male

FANDIR LAPIS Corona Regni - pies / male

FARA CORDIS Corona Regni - suka / female

FERRON TENAX Corona Regni - pies / male

FAROGH BULSARA Corona Regni - pies / male

FERON CANTUS Corona Regni - pies / male

33576491_1603765463079822_14970858411497

Galeria / Galery

Miot "X" 10.01.2019

Sir: Samarcanda Flashing steel Talisman "Shine"

    CIB. SK.G.CH.  RO.G.Ch.  SK.CH.  AT.CH  RO.CH.

              

Dam:  Tippy Agile Corona Regni CIB. Multi Ch.

10-generation COI  2.79%

12-generation COI  4.20%

XANDER Corona Regni - pies / male

XANTIA BURITO Corona Regni - suka / female

48381126_1902009526588746_29462321335149

Miot "P" 08.08.2019

Sir: PL.CH. CECILL SILVER Aura Moravia

             HDA PL 0/0  vWD N/N NEWS N/N MH N/N PRA-prcd N/N PRA-rcd4 42cm

Dam: PL,SKCH PLJCH. Flavienne Coeur de Moravie

          HD-A PL- 0/0 PRA- clear, vWD-N/N 41cm

PINIA Corona Regni - suka / female

PEONIACorona Regni - suka / female

PETUNIA Corona Regni - suka / female

PIERIS Corona Regni -pies / male

PIERWIOSNEK Corona Regni - pies / male

miot P

Miot "K" 04.03.2020

Sir: Samarcanda Flashing steel Talisman "Shine"

    CIB. SK.G.CH.  RO.G.Ch.  SK.CH.  AT.CH  RO.CH.

                   HDB vWD -clear, NEWS -clear, DM-clear

              

Dam:  CIB. Multi Ch. COLETTA z Halmova dvora

                HDA, vWD -clear, NEWS -clear, DM-clear,

                MH-clear, PRAprcd-clear, PRArcd4 clear,

                oczy - ECVO-clear of all deseases

 

Kalina Corona Regni

Karma Corona Regni

Kasjopea Corona Regni

Kimberly Corona Regni

Kilian Corona Regni

Kosmos Corona Regni

Kamino Corona Regni

Kardas Corona Regni

Karat Corona Regni

Kairos Corona Regni

Konferencja Corona Regni

Wszystkie szczenięta mają swoje cudowne domy

MOCKUPquarter(2).jpg
zwiastun

Miot "N" 28.02.2020

Sir:  CNC'S TYLER VON SEIDENSTEIN -import USA

               HDB, ED00, vWD -clear, NEWS -clear, DM-clear,

                MH-clear, PRAprcd-clear, PRArcd4 clear

               oczy - ECVO-clear of all deseases

         

Dam: CIB. Multi Ch. TIPPY AGILE Corona Regni

                HDA,ED00 , vWD -clear, NEWS -clear, DM-carrier,

                MH-clear, PRAprcd-clear, PRArcd4 clear,

               oczy - ECVO-clear of all deseases

 

Nanga , Nikita, Norika, Nolan, Nayla,Nuala, Namira, Nabucco

Wszystkie szczenięta mają swoje cudowne domki.

 

 

 

Miot Misty i Orika ur 03.04. 2021

Sir: SK.CH. PL CH. TORION HORTUS Corona Regni    

              

Dam: Junior EuropaWinner  2019 Junior Austria Winner 2019

JPLCH. JSK.CH. PL.CH. FAVORITKA Corona Regni

10-generation COI 15.36%

 

4 srebrne suczki

3 srebrne pieski

3 białe suczki

2 białe pieski

 

wolna biała suczka i piesek 

Corona Regni - Misty - Orik.jpeg

Szczenięta / Puppies

Kontakt / Contact

  • Black Facebook Icon

Tel: +48 730 999 126| 

ola.majka@tlen.pl

also english

auch deutsch