top of page

Corona Regni fci

Domowa hodowla 

srebrnych  i białych pudli 

królewskich 

oraz  średnich pudli srebrnych

 

Kennel  of   silver and white

standard   poodles and 

medium  silver poodles

 

 

o nas

O hodowli  / About the kennel

    Mojego pierwszego pudla  dostałam w 1988r .

Tina była srebrną miniaturą i od początku stała się moją najlepszą przyjaciółką.

O psie marzyłam wówczas "od zawsze" i było mi obojętne, jaki będzie, byleby

w ogóle był. Wyboru rasy dokonała moja mama mając na względzie to,

że pudle nie linieją, są inteligentne, towarzyskie, wesołe i piękne....

Po latach mogłabym dodać jeszcze to, że pudle żyją po to,

by sprawić przyjemność swemu ludzkiemu towarzyszowi.

     Gdy raz trafił w moje progi pudel,  żadna inna rasa nie była już

wystarczająco schludna, inteligentna, towarzyska, wesoła i piękna ...

     Kolejnym moim, a właściwie już naszym pudlem była

morelowa miniatura Bella, do niej dołączyła w 2011r jej córka Zalia.

Pudle są jak czipsy - nie da się poprzestać na jednym -

i tak oto w 2013r spełniłam swoje największe marzenie i do naszego domu

wprowadziła się srebrna sunia pudla królewskiego - Leti,

od 2015r mieszka z nami Wini - suczka pudla srebrnego średniego,

od 2016 Tippy, od 2018 Misty, od 2020 Nanga i Pinia a od 2022 Vixi i Joy.  Moje rezydentki kończą kursy obidience. W wolnym czasie bawimy się w agility i nosework. 

    Jesteśmy  domową  hodowlą mieszczącą  się  na   obrzeżach   Łodzi.  Nie trzymamy psów w zewnętrznych boksach. Porodówka stoi w moim pokoju, gdzie sama odbieram poród i dbam o suczkę.   Nasze szczenięta dorastają w rodzinie z dziećmi, z naszymi pozostałymi psami i kotem, wychowują się w specjalnie dla nich przeznaczonym pokoju z placem zabaw. Mają wydzieloną część ogrodu z tunelem agility, mostkiem wiszącym, równoważnią i trampoliną ;). Otaczamy je naszą miłością i oddaniem

   Ja sama ukończyłam studia o kierunku ubezpieczenia, 10 lat pracowałam jako nauczyciel akademicki , a ostatecznie odnalazłam się w groomingu i hodowli.  Psy jak widać są moją pasją i wypełniają cały mój czas zarówno zawodowy jak i wolny :). Uczęszczam na szkolenia o tematyce ogólno kynologicznej oraz hodowlanej. Zawsze dobieram reproduktora z największą starannością. Samiec musi pasować do suczki, którą zamierzam kryć. Odległość nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Po "zestaw odpowiednich genów" gotowa jestem przejechać kawał Europy ;) Ojcowie moich szczeniąt mieszkają w Szwecji, Danii, Szwajcarii, Włoszech, Austrii, Czechach, Słowacji, Polsce na Węgrzech i Ukrainie.  Moim priorytetem jest zdrowie i odpowiedni charakter. Piękny wygląd jest po prosty doskonałym uzupełnieniem tych powyższych. Moje szczenięta pochodzą tylko i wyłącznie od przebadanych genetycznie rodziców na najczęściej występujące w rasie choroby , wolnych od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych oraz zwichnięcia rzepek.  Nasza hodowla jest pod stałą opieką dwóch klinik. Sprawy codzienne i ortopedyczne to domena kliniki "Na Stokach", zaś sprawy rozrodcze ogarniamy w  AniCura Animal w Łodzi pod czujnym okiem dr Konrada Kalisza.

                                                                Kilka słów o socjalizacji.

     

Od lat ogromny nacisk kładziemy na prawidłową socjalizację szczeniąt, bo wierzymy, że bez solidnych fundamentów, jakie daje szczenięciu hodowca we wczesnym okresie jego życia, przyszły opiekun nie będzie miał szans na idealnego psa rodzinnego.   

Czym zatem jest socjalizacja  szczenięcia? To nic innego, jak stopniowe przyzwyczajenie go do wielu bodźców i zjawisk . Najważniejszy etap wczesnej socjalizacji szczenięcia przypada na okres od 3 do 10 tygodnia życia, czyli właśnie  na czas przebywania malca u hodowcy. Odpowiednio zsocjalizowane, wychowane i zrównoważone psychicznie pieski staną się nieocenionym partnerem człowieka. Takie szczenięta łatwo się będą przyzwyczaić do codziennych czynności, dźwięków i wydarzeń w nowym domu. Akceptują wyzwania i zaskakujące sytuacje.  Aby jednak osiągnąć takie efekt, pracę nad psem trzeba rozpocząć od jego najwcześniejszych dni.

W naszej hodowli od 3 do 16dnia życia przeprowadzamy wczesną stymulację neurologiczną . Więcej o niej można przeczytać tu (http://coape.pl/wczesna-stymulacja-neurologiczna-szczeniat). W okresie pierwszych dwóch tygodni maluszki , dotykamy, tulimy, głaszczemy, pomagamy najsłabszym w dostaniu się do mamy – źródła pokarmu. Dajemy im poznać zapach człowieka, z którym będę przecież związane do końca życia. Pierwsze zabiegi pielęgnacyjne rozpoczynamy już drugiego dnia po urodzeniu, obcinamy pazurki , a dwa razy dziennie w trakcie karmienia kierujemy podmuchy powietrza z suszarki na ich ciała. Maluchy mają do dyspozycjiu duży kojec z kilkoma podłużnymi poduchami, które wręcz kuszą, aby się na nie wspiąć, lub pod nie wczołgać.W trzecim tygodniu, kiedy szczenięta zaczynają się poruszać, wprowadzamy kolejne elementy stymulacji dotykowej. Już nie tylko tulimy i podnosimy, dotykami i masujemy opuszki łapek -zaczynamy też przeczesywać maluszki szczotką, a do zabawy dostają zabawki o róznych fakturach i kształtach, szeleszczące lub toczące się, mini tunel i mini równoważnię …

Rozpoczynamy też stymulację dzwiękową. Maluszki są otoczone rozmowami i śmiechem domowników od najwcześniejszych dni.  Z niedalekiej kuchni dochodzą dźwięki miksera, gwizdka, lecącej wody.... znają odkurzacz, a nawet dzwięk wiertarki. Z okien tarasowych dochodzą ptasie dźwięki, szczekanie obcych psów jak i naszych własnych. Poznają piszczące i szeleszczące zabawki. Puszczamy im specjalnie przygotowane nagrania. Zapraszamy w odwiedziny obce nieznane im osoby dorosłe i dzieci, czasem "dziwnie" ubrane. Nadal spędzamy z nimi dużo czasu. Przywiązujemy dużą wagę do obserwacji zachowania szczeniąt, w czasie ich wspólnych zabaw, eksploracji otoczenia, zabawy z mamą czy ciociami. Daje to możliwość poznania ich osobowości, co jest pomocne dla przyszłych nabywców. Czas ten wypełniają również kolejne, nowe zabiegi pielęgnacyjne. Pierwszy raz golimy pyszczki i łapki 3-tygodniowym maluchom. Pierwszy pełny grooming z kąpielą - w wieku 5 tygodni, kolejne zabiegi co 2 tygodnie aż do opuszczenia hodowli.  W razie takiej konieczności mają myte i suszone pupki, podgalane okolice intymne :)

Staramy się zachować odpowiednią równowagę, między czasem jaki spędzają z przedstawicielami swego własnego gatunku, a nami ludźmi, tak aby szczeniak wiedział, do jakiego gatunku należy, a jednocześnie rozumiał i akceptował zasady życia w społeczności ludzi. Maluchy uczą się od siebie, od matki i cioć podstawowych umiejętności psiej komunikacji, właściwych zachowań społecznych, interpretacji wysyłanych sygnałów i odpowiedniej reakcji na nie. Nabierają umiejętności samokontroli, zwłaszcza hamowania siły ugryzienia- w trakcie przepychanek, kto słabszy, a kto silniejszy. W sezonie letnim nasze szczeniaki  zaczynają wychodzić na taras i pobliski trawnik już w wieku ok 4,5 tygodnia. Tam poznają trawę mokrą i suchą ,wiatr i krzaczki, tunel agility i oponę , a gdy jest gorąco to i płytki basenik wypełniony wodą. Kąpiel w nim to kolejna okazja do użycia suszarki :) Szczenięta biegają po różnych powierzchniach, mają szansę się zmęczyć, a potem wyciszyć w domu i zasnąć. Szybko zaczynają też załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, najpierw na tarasie, a wkrótce i na trawie. W ogrodzie poznają dzwięk kosiarki, przejeżdżającej karetki, czy wyjącego syna sąsiadów.

Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniakiem z naszej hodowli zadzwoń lub napisz do nas.  Szczególnie jesteśmy  ciekawi powodu, dla którego wybraliście właśnie pudla, jako swojego ulubionego psa. Nie przejmujcie się, jeśli jesteście początkujący w świecie pudli lub w ogóle psów, w tym przypadku wprowadzimy Cię w ten świat z przyjemnością i zaangażowaniem.

Nasze szczenięta idą do nowych domów najwcześniej po ukończeniu 8tygodni. Dostaniesz również dla maluszka zestaw startowy na pierwsze dni oraz niezbędne dokumenty. Będą to:

* karma do której są przyzwyczajone szczenięta na pierwsze dni pobytu w nowym domu

* zabawka oraz kocyk z zapachem domu (nieprane ;) )

* obroża i smycz do której przywykły
* umowę sprzedaży

* metrykę Związku Kynologicznego w Polsce
* kopię przeglądu miotu

* książeczkę zdrowia psa

* kopie testów zdrowotnych Mamy i Taty

Do momentu odbioru szczenięta będą:

* kilkakrotnie odrobaczone
* dwukrotnie zaszczepione
* oznaczone mikroczipem

* sprawdzone przez weterynarza
* sprawdzane przez Kierownika sekcji

* przyzwyczajone do zabiegów groomerskich (golenie, strzyżenie, kąpiel, suszenie,  obcinanie pazurków)
* przyzwyczajone do obroży i smyczy
* zsocjalizowane stosownie do wieku


Aleksandra , Mateusz, Adam i Marek Majka.

 

ostatnia aktualizacja : 25.12.2023r

Updated : December 25th, 2023

281241321_528104885596930_5970388357827147663_n (1).jpg

Jak przebiega u nas proces zakupu.

1. W okresie, kiedy nie mamy szczeniąt do sprzedaży, krycie jest zaplanowane, ale jego czas jest jedynie przybliżony, zapisujemy Państwa na liście osób zainteresowanych danym miotem. W tym celu proszę napisać nam więcej o sobie, psach swego życia, domu, pracy. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na pudla, jakich cech charakteru spodziewacie się u swojego wymarzonego towarzysza. Jakie macie względem niego plany.   Wówczas znajdą się Państwo np. w  grupie osób, które zgłosiły zainteresowanie na suczkę wystawową/pieska do agility... Nie przyjmujemy w tym czasie wizyt w hodowli. Jest to hodowla domowa, co oznacza, że jest to NASZ DOM, a swój czas poświęcam rodzinie, hodowli i pracy.

2. Po potwierdzeniu ciąży, wysyłam do Państwa informację o przewidywanej dacie porodu i w ciągu 2 tyg proszę o potwierdzenie gotowości zakupu szczeniaczka. W tym okresie NIE ZNAM jeszcze, ani dokładnej ilości szczeniąt, ani tym bardziej ich płci, czy tego jak się rozwiną.  Jest to czas na wizytę w hodowli.

3. Po porodzie, w związku z niewykształceniem u maluszków  w pełni systemu immunologicznego nie przyjmujemy wizyt osób zainteresowanych aż do 7go tygodnia życia. W celu rezerwacji szczeniaka w ciągu 5 tygodni od porodu oczekujemy wpłaty zaliczki w wysokości 10% ceny. To czas na  szczegółowe rozmowy dotyczące pielęgnacji szaty, karmienia, czy wychowania malucha.

I got my first poodle in 1988. Tina was a silver dwarf poodle, and soon become my best friend. I have always dreamed about a dog, no mater size, sex or outside. It was my mom, who choosed poodle, taking into account, that they don't molt and are intelligent, sociable, cheerful and beautiful ...  After years I could add simple fact: poodles goal of live is to give pleasure to his human companion .

     Once poodle came into my house no other breed was enough neat, intelligent, sociable, cheerful, beautiful and... "Our next poodle was apricot dwarf called Bella and in 2011 Zalia joined her... As it is true, that You cannot have only one poodle - like you cannot eat only one chip. In 2013 I fullfield me dream and into our newbuilt house moved Leti - bitch of a silver standard poodle, and in 2015 - Wini - silver minature poodle.

     Our poodles are beloved  members of the family  and they live with us. They give us joy every day.

I hope You will enjoy  our web site.

Aleksandra and Adam Majka

How does the purchase proceedes?

1. In the period when we do not have puppies available for sale, mating is planned, but it's time is only approximate, we can only write Your name on the list of people interested in this particular litter. For this purpose, please write us more about yourself, the dogs of your life, home and work . You cant tell us why You have decided to a poodle. What character of  the puppy You prefer? :). After that you will find yourself in a group of people who have expressed interest in a puppy. We do not appreciate visits in the kennel during this time. This is home kennel, which means that it is OUR HOME You want to visit. I divide my time to my human and poodle family, and my grooming salon.

2. After confirming the pregnancy, I send you an information about the expected date of delivery and within 2 weeks please confirm the readiness to buy a puppy. At this time, I DON'T KNOW the exact number of puppies or their gender. I m also unable to predict how they will develop both in body and in mind.

It is time to visit the kennel.

3. After delivery, due to the fact that the babies do not have a fully developed immune system, we do not accept visits up to 7 weeks of age. I post manypictures and movies on our Facebook profile so You can watch them growing, playing, socialising. This is time  for detailed conversations regarding the care of the coat or raising a puppy.To reserve a puppy, we expect an advance payment of 10% of the price within 5 weeks of delivery.

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH PUDLI DUŻYCH :

TIPPY AGILE Corona Regni  - (biodra HDA) Młodzieżowy Zwycięzca Świata 2017, Młodzieżowy Zwycięzca Austrii 2017, Interchampion , Grandchampion Polski i Słowacji, Champion Polski, Słowacji, Austrii, Węgier, Młodzieżowy Champion Polski i Słowacji, 

TORION HORTUS Corona Regni - (biodra HDA) Champion Polski i Słowacji , Agility A2

TAMAR VAGUS Corona Regni - (biodra HDA) Champion Polski

THORIN FORTEM Corona Regni - (biodra HDA) Champion Węgier i Włoch, Młodzieżowy Champion Włoch

TESLA MIRANDUM Corona Regni -Champion Chin

 

FAVORITKA Corona Regni -(biodra HDB)Młodzieżowy Zwycięzca Europy 2019, Młodzieżowy Zwycięzca Austrii 2019, Champion Polski, Champion Słowacji, Młodzieżowy Champion Polski i Słowacji.

FERRARI CLAMOR Corona Regni - (biodra HDA) Champion Włoch i San Marino , Młodzieżowy Champion Włoch i San Marino

FANDIR LAPIS Corona Regni - (biodra HDA) Młodzieżowy Zwycięzca Europy 2019, Zwycięzca Austrii 2019, Slovakia Derby Winner 2019,  Młodzieżowy Zwycięzca Litwy 2020, Interchampion, Grandchampion  Polski , Champion Polski, Rumunii, Młodzieżowy Champion Polski, Słowacji , 4 BIS JUNIOR 2019 4 BIS PUPPY 2019, Championat Litwy w toku

FERON CANTUS Corona Regni - (biodra HDA) Zwycięzca Europy EDS 2022, Interchampion, Champion Francji i Luxemburgu, French Champion National,  Młodzieżowy Champion Francji 

 

KALINA Corona Regni -(biodra HDA) Champion Węgier

KARMA Corona Regni -(biodra HDA) Res cacib WDS2021 , CAC EDS 2021, Interchampion , Grand Champion Słowacji. Champion Słowacji, Czech, Węgier, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Słowenii . Młodzieżowy Champion Słowacji, Czech, Węgier

KASJOPEA Corona Regni - 2 miejsce na  NordCoursing Cup 2022

KAMINO Corona Regni - Champion Niemiec w toku

KONFERENCJA Corona Regni -pracuje w dogoterapii.

Nanga Corona Regni - (biodra HDA) Champion Polski i Słowacji, Młodzieżowy Champion Polski

Nayla Corona Regni

Nikita Corona Regni

Nuala Corona Regni -  (biodra HDA) Champion Słowenii, Agility A1,

Nabucco Corona Regni  

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH PUDLI ŚREDNICH

MESALIA DECOREM Corona Regni

MORANDI SOLUM Corona Regni

MALIKA Corona Regni

PINIA Corona Regni - JPLCH.PLCH SKCH , 2 miejsce na World Dog Show 2021 

PIERWIOSNEK Corona Regni - pracuje w izbie celnej w Hrebennem 

Nasze psy /  Our dogs

Coletta </